+370 37 313 151

rasa@dentaura.lt

Dovanokime šypsenĄ vieni kitiems - juk tai nieko nekainuoja.

Trunka akimirksnį, bet atminty išlieka amžiams.

Geriau šypsena, negu pasipiktinimas

E. Fagė

Odontologijos paslaugos

Profesionali burnos higiena ir dantų balinimas


Profesionalią dantų priežiūrą ir higieną būtina atlikti reguliariai. Nemalonus kvapas iš burnos, nesveiki, paslankūs dantys, kraujuojančios dantenos būna sergant dantų ėduonimi, gingivitu, periodontitu. Pacientams nuvalomi kieti ir minkšti apnašai, mikroorganizmai nuo visų dantų paviršių instrumentais, ultragarsiniais skaleriais ir oro abrazijos būdu. Dantys nupoliruojami specialiais šepetėliais, guminiais instrumentais ir poliravimo pasta. Nupoliruoti dantys ir šaknys mažiau kaupia apnašą, yra atsparesni ėduoniui.


Laba svarbu žinoti, kad protezuoti dantys linkę apnašą kaupti labiau. Ypač kruopšti burnos higiena turi būti vainikėliams ant implantų.
Dantų balinimas, atliekamas prižiūrint burnos priežiūros specialistams, yra saugus. Atliekamas ofisinis balinimas arba gaminamos individualios kapos balinimui namuose, naudojant įvairaus stiprumo balinimo gelį. Dantų baltumas palaikomas specialių pastų ir juostelių pagalba.

Vaikų dantų gydymas


Daug tėvelių iki šiol mano, kad pieninių dantų gydyti nereikia. Tačiau jie yra kur kas svarbesni nei atrodo. Vaikams pieniniai dantys reikalingi tam, kad galėtų sukramtyti maistą. Jei dantukai nesveiki, jie gali būti skausmingi, vaikas irzlus ir nevalgus. Pieniniai dantys prisideda ir prie veido raumenų formavimosi. Jie kontroliuoja žandikaulių kaulo vystymąsi. Pieniniai dantys sukuria vietą ateityje atsirasiantiems nuolatiniams dantims. Jei nuolatiniai dantys negali tinkamai išdygti, atsiranda sąkandžio ir estetinių problemų. Pieniniai dantys tiesiogiai susiję su kalbos vystymusi.


Tam, kad užkirstume kelią vaiko baimėms ir nemalomiems potyriams, geriausia pasirūpinti dantukais.

Periodontologinis gydymas


Periodonto ligos labai paplitusios. Negydant periodontito, pirminiai klinikiniai požymiai laikui bėgant progresuoja į sunkias periodontito stadijas (anksčiau vadinta parodontoze), kurios pasireiškia danties paslankumu, o vėliau ir netekimu. Ilgus metus pacientas gali ir nepastebėti, kad tirpsta kaulas, apsinuogina dantų šaknys, atsiranda dantų paslankumas ir padėties pasikeitimas, nemalonus kvapas iš burnos. Dažnai dantenos būna paraudusios ar net kraujuoja. Apsinuoginus dantims, atsiranda jautrumas šaltam, karštam ar rūgščiam maistui, skysčiams.

Gydymas yra kompleksinis. Periodontito gydymas prasideda nuo minkšto ir kieto apnašo valymo, poliravimo. Jei dantenų kišenės išlieka, reikalinga jų chirurginė korekcija, lopo operacija. Tai šiuolaikinis gydymo metodas, kurio metu ne tik išsaugomas likęs sveikas kaulas, bet ir atnaujinama dalis prarasto kaulo kiekio. Tokie dantys sutvirtėja ir funkcionuoja ilgiau. Kartais prireikia atlikti ir dantų kanalų endodontinį gydymą pakartotiniam dantų uždegimui išvengti, būtina periodiškai profesionalią burnos higienos procedūrą ir palaikyti gerą burnos imuninę apsaugą.

Dantų šaknų kanalų gydymas


Atliekamas, kai pažeidžiamas danties vidinis audinys – pulpa. Esant ėduoniui ar po bet kokios danties traumos, bakterijoms patekus į pulpos audinius, prasideda uždegimas – pulpitas. Kai neatliekamas savalaikis pulpito gydymas, infekcija patenka į aplinkinius audinius. Vėliau gali būti pažeidžiamas ir kaulas aplink danties šaknį. Susiformuoja pūlinys, viršūninis periodontitas, o vėliau ir cista, jei aplinkiniai audiniai ir toliau yra.

Labai svarbu stengtis išsaugoti dantį, išlaikyti normalią kramtymo ir kandimo jėgą ir pojūtį, efektyvumą, apsaugoti šalia esančius dantis ir dantis priešingame žandikaulyje nuo papildomo nusidėvėjimo ir deformacijos. Tik kokybiškas dantų kanalų gydymas užtikrina sėkmingą pažeisto danties ir funkcionalumą.

Dantų plombavimas


Dantų ėduonis – lėtinė infekcinė dantų liga, sukelianti danties kietųjų audinių irimą. Ėduonis gali formuotis ir sveikame, ir jau plombuotame dantyje. Gydytojų tikslas – kuo anksčiau diagnozuoti dantų pažeidimus ir juos gydyti, išsaugant kuo daugiau danties audinio, atstatyti anatominę formą, kramtymo funkciją ir estetinę išvaizdą.

Po danties plombavimo rekomenduojame 2 kartus metuose atlikti profesionalią burnos higieną, plombų poliravimą. Labai svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą profilaktiniam patikrinimui.

Estetinis plombavimas


Estetiniam plombavimui naudojamas šiuolaikiškas, aukščiausios kokybės plombavimo medžiagos, kurios savo savybėmis prilygsta natūraliems danties audiniams. Estetinis plombavimas – tai puiki galimybė funkcionaliai ir estetiškai atkurti dantis, kurie yra pažeisti ėduonies, yra nudilę, pakeitę spalvą ar atipinėje dantų lanko padėtyje.

Rekomenduojama du kartus per metus atlikti estetiškai plombuotų dantų poliravimą. Taip bus atnaujintas dantų paviršiaus blizgesys.

Dantų Protezavimas


Į būsimų restauracijų planavimą įjungiama ir dantų technikų laboratorija, kuri atlieka dantų pavaškavimą ant paciento žandikaulio modelio prieš preparuojant dantis. Tai labai palengvina darbą gydytojui, padeda pacientui įsivaizduoti būsimus dantis. Estetinis protezavimas atliekamas, kai estetinis plombavimas, dantų balinimas neefektyvus, nestiprus, nestabilus ir nepakankamas.


Keramikos laminantės – tai plonos porceliano plokštelės, kurios tvirtinamos prie išorinio danties paviršiaus.


Išimami, pilni ir daliniai protezai reikalingi, kai žandikauliai bedančiai arba likus keliems dantims burnoje.


Išimami protezai – tai paprastos dantų plokštelės, lanko atraminiai protezai, protezai su užraktais.


Laikini išimami protezai yra naudojami, kai pašalinamas dantis, kai gyja audiniai, taip pat po implantacijos, kaulo priauginimo operacijos.


Neišimami (fiksuoti) protezai – tai vainikėliai, daliniai vainikėliai, laminantės, užklotai, tiltai ant dantų ar implantų.


Bemetalė keramika yra laidi šviesai, todėl dantys atrodo natūraliai ir estetiškai. Yra cirkonio keramika, presuota bei sluoksniuota bemetalė keramika.


Metalo keramikos karkasas būna pagamintas iš metalo lydinio, kuris vėliau yra padengiamas keramikos sluoksniu.


Kultiniai įklotai daromi tada, kai prarandama daug danties vainiko audinių. Modeluojami į šaknies kanalą ir išliejami iš lydinio. Tarnauja kaip atrama danties vainiko protezavimui.


Protezai ant implantų gali būti fiksuoti arba išimami. Gali būti atliekamas vieno danties protezavimas ant implanto, taip pat kelių dantų, fiksuojant dantų tiltą ant kelių implantų arba pilnas dantų lanko atstatymas. Išimamai plokštelei apatiniame žandikaulyje stabilizuoti gali būti naudojami 2 arba 4 implantai.


Viršutiniame žandikaulyje gali pakakti ir dviejų. Fiksuotai plokštelei stabilizuoti apatiniame žandikaulyje prireiks mažiausiai 4 implantų, viršutiniame žandikaulyje – 6, kurie suteiks stabilų pagrindą nuolatiniams neišimamiems protezams.

Protezavimas užklotais


Tai tarsi didelės plombos, gaminamos dantų technikų laboratorijoje pagal gydytojo paruoštą ertmę ir nuimtą atspaudą. Šiuolaikinės gydymo technologijos leidžia išvengti dantų skilimo, lūžinėjimo, kai plombos sudaro daugiau nei pusę dantų vainiko arba dantis yra negyvas. Tokiu atveju patartina dėti ne plombas, o užklotus ar vainikėlius. Užklotas padengia visą danties kramtomąjį paviršių – tai leidžia labai tiksliai suformuoti danties kauburus ir vageles. Užklotai atsparūs nusidėvėjimui, nekinta keramikos spalva.

Dantų implantacija ir protezavimas


Implantavus dantį, žandikaulio kaulas gauna apkrovą ir netirpsta, atstato kramtymo funkciją, išsaugomos teisingos veido proporcijos ir grožis. Dantų implantacijos sėkmę nulemia keletas veiksnių: paciento burnos higiena, kaulo ir dantų storis, implanto rūšis ir kokybė, paciento sveikatos būklė (diabetas, rūkymas, nervų ligos) bei pasirinktas gydymo metodas.

Saugiausia protezuoti praėjus 16 -18 savaičių po implantacijos. Esant galimybei, ant implanto gali būti pritaikomasir laikinas danties vainikėlis, todėl pacientas gali būti išleistas iš klinikos tą pačią dieną su laikinu vainikėliu. Netgi pašalinus dantį, kartais galimą tą pačiądieną iškart implantuoti, jei tam yra sąlygos ir palanki klinikinė situacija.

Apsauginė plokštelė ant dantų (kapos)


Tai skaidri celiuloidinė matrica, kuri glaudžiai apgaubia kiekvieną dantį. Gaminama individualiai pagal žmogaus dantų atspaudus. Rekomenduojama nešioti pacientams, kurie naktimis griežia dantimis (bruksizmas). Poilsio metu, kai žandikauliaituri būti ramybės būklėje, dantys yra sukąsti, raumenys įtempti. Taip pat kapa naudojama keramikos skilimo prevencijai.